Karty pracy

Gry logiczne – SUDOKU

Zadaniem dziecka jest odszukanie jakiego koloru brakuje w każdym wierszu, kolumnie i kwadracie składającym się z 4 mniejszych kwadratów. Gra nie wymaga budowania ani łączenia klocków w żaden sposób, a jedynie układania klocków o właściwym kolorze we właściwych miejscach na karcie.
W pliku PDF znajdziecie 5 propozycji. Karty są gotowe do wydrukowania.
Pobierz plik

Alfabet

Jedna karta pracy to jedna litera. Dziecko może najpierw zbudować daną literę dużą i małą a później ćwiczyć jej pisanie. Z liter można również układać całe wyrazy. Dziecko lepiej zapamięta kształt każdej litery jeśli będzie miało szansę stworzyć ją np. z klocków incastro. W pliku pdf znajdziecie 23 strony z ćwiczeniami. Karty są gotowe do wyddrukowania.
Pobierz plik

Sekwencje

Różne warianty sekwencji kolorystycznych w dwóch wariantach: z koniecznością łączenia klocków w łańcuchy i bez konieczności łączenia klocków. Zadaniem dziecka jest zauważyć, jaka sekwencja kolorów jest powtarzana i zapełnić luki klockami we właściwych kolorach. W pliku znajdziecie 23 propozycje.
Pobierz plik

Kształty

Budowanie kształtów z klocków. Każde zadanie jest wieloetapowe. Dziecko nie tylko buduje kształty z klocków, ale też poznaje nazwy tych kształtów, uczy się je rozpoznawać i rysować. W pliku znajdziecie 14 porpozycji.
Pobierz plik

Liczenie do 10

Propozycja wykorzystania klocków jako liczmanów. Dzięki temu zadaniu dziecko zauważa jaka jest różnica pomiędzy wartością np. 1 a 5, zaczyna wiązać zapis z wartością.
Pobierz plik

Zabawy sensoryczne

Propozycja wykorzystania klocków w zabawach sensorycznych i terapii SI. Dzieci mogą budować kształty i odwzorowywać je z pamięci, tworzyć labirynty dla kulek, które pomogą w koordynacji ruchów całego ciała.
Pobierz plik

Budowanie 3D

Budowanie prostych budowli 3D, w których dziecko próbuje odwzorować budowlę przedstawioną na obrazku, liczy ilość użytych klocków, sprawdza ile klocków w jakim kolorze zostało użytych. 8 propozycji zabaw.
Pobierz plik

Rozpoznawanie kolorów

Sortowanie klocków według koloru połączone z budowaniem prostych kształtów.
Pobierz plik