Nagrody
Top Toy of the Year 2018

Nagroda przyznana przez magazyn Creative Child ze Stanów Zjednoczonych. Oznaczenie „Top Toy” jest rozpoznawalne na całym świecie. Przyznane przez ponad 60 ekspertów, którzy są rodzicami, nauczycielami i specjalistami zajmującymi się rozwojem dzieci. Każda zabawka zgłoszona do konkursu jest oceniana przez każdą osobę zaproszoną do grupy ekspertów konkursu. Na podstawie ocen ekspertów, spośród wszystkich zgłoszonych produktów, wyłaniane są te, które zdobyły największą ilość głosów. Ta nagroda to ogromny sukces Incastro na arenie międzynarodowej. Szczególnie ważny jest fakt, że przed zgłoszeniem do konkursu, klocki Incastro nie były jeszcze dostępne w USA.

Creative Play of the Year 2018

Nagroda przyznana przez magazyn Creative Child ze Stanów Zjednoczonych. Oznaczenie „Creative Play”, tak jak pozostałe odznaczenia Creative Child, jest rozpoznawalne na całym świecie. Przyznane przez ponad 60 ekspertów, którzy są rodzicami, nauczycielami i specjalistami zajmującymi się rozwojem dzieci. Każda zabawka zgłoszona do konkursu jest oceniana przez każdą osobę zaproszoną do grupy ekspertów konkursu. Na podstawie ocen ekspertów, spośród wszystkich zgłoszonych produktów, wyłaniane są te, które zdobyły największą ilość głosów. Ta nagroda to ogromny sukces Incastro na arenie międzynarodowej. Szczególnie ważny jest fakt, że przed zgłoszeniem do konkursu, klocki Incastro nie były jeszcze dostępne w USA.


2017 – Nagroda Główna w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Nagroda przyznana przez Kapitułę Konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka cieszy szczególnie. Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” jest organizowany przez KOPD od 2002 roku. To najstarszy tego typu konkurs w Polsce. Patronami konkursu są Rzecznik Praw Dziecka i Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, a członkami Kapituły cenieni specjaliści w zakresie psychologii dziecięcej, pedagodzy, artyści i dziennikarze, którzy czynnie wspierają działalność KOPD.


Zabawka Roku 2016

zabawkator.pl – pierwszy polski blog o zabawkach.

Po niespełna 9 miesiącach obecności w Polsce klocki Incastro zyskały tak dużą sympatię czytelników bloga zabawkator.pl, że ci postanowili przyznać klockom tytuł „Zabawki Roku 2016” :). To bardzo ważna dla nas nagroda bo przyznana przez rodziców.

Konstrukcyjna Zabawka Roku

Klocki Incastro niezmiennie od 3 lat są zdobywcą nagród w kategorii “zabawki konstrukcyjne” na międzynarodowych targach zabawek we Włoszech!
Targi “G! Come Giocare” co roku odwiedza prawie 40000 osób.
W 2015 roku odwiedziło je ponad 38000 osób w tym: 21581 dorosłych i 16446 dzieci.
Jurorzy i odwiedzający docenili wartość i możliwości klocków Incastro czego wynikiem są nagrody:

2015

W roku 2015 klocki Incastro zdobyły 2 nagrodę publiczności.

2014

W roku 2014 klocki Incastro zdobyły pierwszą nagrodę krytyków. Zgodnie z opinią jurorów klocki Incastro są intuicyjne i kreatywne, dają nieskończone możliwości użytkowania a przy tym są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

2013

Trzecia nagroda krytyków. Rok 2013 był pierwszym rokiem kiedy na targach zorganizowano konkurs „zabawka roku”.Grandesignetico International Award nagradza projektantów i firmy, które oferują nowoczesne i innowacyjne pod względem formy produkty i jednocześnie spełniają założenia etyczne stawiane uczestnikom konkursu.

Założenia te to:

  • zaangażowanie społeczne,
  • darowizny na rzecz organizacji charytatywnych,
  • dbałość o ochronę środowiska,
  • wysoka jakość materiałów produkcyjnych,
  • przejrzysta informacja o produkcie,
  • jakość warunków pracy pracowników.

Firma Incastro SRL otrzymała nagrodę GrandesignEtico w roku 2014.


Finalista konkursu Dobry Wzór 2016

Konkurs „Dobry Wzór” organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Więcej o edycji konkursu z 2016 roku: iwp.com.pl.