Napisali o nas

19 maja 2017 – jakmowic.org.pl

jakmowic.org.plArtykuł: „On mi zabiera klocki, czyli dlaczego dzieci walczą o zabawki”
Kłótnie o klocki? Jedno burzy drugiemu budowle? Drugie krzyczy, płacze lub bije? Albo oboje chcą jednocześnie klocki tego samego koloru? A może młodsze zagarnia wszystkie zabawki dla siebie? Takie i im podobne sytuacje są na porządku dziennym chyba w każdym domu, w którym jest rodzeństwo.
Zdjęcia: Studio Proszę Bardzo

15 maja 2017 – mamygadzety.pl

mamygadzety.plRecenzja
(…) Ot kawałki identycznego plastiku w różnych kolorach, można pewnie coś z nich poskładać, ale dziwne jakieś. No i to „dziwne” powinno zwrócić moją uwagę, bo zazwyczaj rzeczy dziwne w moim odczuciu, szybko stają się hitem, taką mam specyficzną sondę trendów 😉

25 listopada 2016 – zabawkator.pl

zabawkator.plArtykuł: „Klocki Incastro – konstruowanie czyli jedna z najważniejszych zabaw”
Incastro, dzięki nietypowym kształtom dają się łączyć na wiele sposobów, a to oznacza, że można z nich zbudować prawie wszystko. Dziś wybrałam je na przykład zabawki rozwijającej konstrukcyjnie. Ponieważ obok czytania, pisania i liczenia, to UMIEJĘTNOŚCI KONSTRUKCYJNE, CZYLI PROJEKTOWE, są moim zdaniem KLUCZOWE dla rozwoju dzieci.

6 października 2016 – mojedziecikreatywnie.pl

mojedziecikreatywnie.plRecenzja
Wsiąkliśmy totalnie w budowanie, łączenie i kombinowanie coraz to bardziej skomplikowanych konstrukcji. Pod koniec dnia mogłam podsumować te klocki jednym słowem -Wow! Nie myślałam, że jeszcze jakaś zabawka tak bardzo zainteresuje moje dzieci.

17 lipca 2016 – maluszkoweinspiracje.pl

maluszkoweinspiracje.plRecenzja
Pomysły na konstrukcje z nich nie przychodzą do głowy od razu. Początkowo dziecko analizuje ich oryginalny kształt, próbuje je ze sobą połączyć, obraca, ogląda z każdej strony, oswaja się z możliwościami elementu. Gdy wymyśli pierwsze łączenie, kolejne przychodzą do głowy coraz łatwiej, potem dziecko planuje ich użycie w swoich konstrukcjach, żeby następnie wejść na wyższy „level” czyli niczym nieograniczone konstruowanie i realizowanie swoich pomysłów.

27 maja 2016 – alexanderkowo.pl

alexanderkowo.plRecenzja
„Początkowo korzystaliśmy z instrukcji, by w pełni wykorzystać możliwości klocków. Mój Syn okazał się jednak mistrzem w budowaniu i codziennie zaskakuje mnie swoją pomysłowością i kreatywnością.”

23 maja 2016 – foch.pl

foch.pl20 najlepszych prezentów na Dzień Dziecka
„Włoskie klocki konstrukcyjne Incastro zaprojektował architekt Angelo Caterino i muszę przyznać, że mu się to udało. Są świetnej jakości, można je przechowywać w dołączonym woreczku, a tym samym łatwo zabrać je w podróż, do plecaka, czy ogrodu.”

11 maja 2016 – krainskamonika.pl

krainskamonika.plRecenzja
„Mnogość możliwości konstruktorskich klocków sprawia, że te klocki nie będą jedno sezonowym gadżetem. To zabawka na lata, która jest interesująca nie tylko dla 5-latka, 10-latka czy 15-latka, ale również dla dorosłego co mogę osobiście potwierdzić. „

10 maja 2016 – izaincharge.blogspot.com/

izaincharge.blogspot.comPrezenty na Dzień Dziecka – Inspiracje
„alternatywa dla „zwykłych” klocków Lego. Budowle 2D oraz przestrzenne 3D. Bardzo ciekawy wygląd i wiele możliwych kombinacji.”

18 kwietnia 2016 – tojestbubulinka.blogspot.com

tojestbubulinka.blogspot.comRecenzja
„Klocki wymagają uwagi i precyzji w budowaniu, to naprawdę poziom wyżej. Ciekawy kształt i mnóstwo kolorów od razu wywołują chęć konstruowania samolotów i robotów z zestawów Incastro.”

18 kwietnia 2016 – odkrywczamama.blogspot.com.pl

odkrywczamama.blogspot.comRecenzja
„Wiecie już, że lubimy klocki, prawda? Mamy ich w domu naprawdę sporo, jak na przeciętną rodzinę… Tym razem jednak odkryliśmy klocki, o które się bijemy i kłócimy, bo tak nas intrygują! Jesteście ich ciekawi?”

14 kwietnia 2016 – nebule.pl

nebule.plRecenzja
„(…)uwielbiam wyszukiwać takie perełki, później testować i Wam na Nebule opisywać. Klocki Incastro – to nowość na polskim rynku, ale widzę w nich ogromny potencjał i wiem, że niedługo będzie o nich głośno.”

09 kwietnia 2016 – zabawkator.pl

zabawkator.plRecenzja
„Włoskie klocki konstrukcyjne zaprojektował architekt Angelo Caterino i muszę przyznać, że mu się to udało. Są świetnej jakości, można je przechowywać w dołączonym woreczku, a tym samym łatwo zabrać je w podróż, do plecaka, czy ogrodu. Czym jeszcze różnią się od innych, dobrych produktów tego typu? Kształtem. Kształtem, który zmusza dziecko do bycia projektantem, architektem własnej konstrukcji.”

Wydarzenia

25 stycznia 2018 – 1 Miejsce w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

Klocki Incastro laureatem konkursu! Zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii zabawek dla dzieci w wieku 7-14 lat. To dla nas ogromne wyróżnienie. Dziękujemy całej Kapitule Konkursu za docenienie naszych klocków. Cieszymy się również, że zostały docenione jako zabawka dla dzieci starszych. Rozwój człowieka nie kończy się w wieku 5 lat :). Starsze dzieci również potrzebują wartościowych zabawek, które rozwiną ich wyobraźnię i przestrzenne myślenie. Dziękujemy raz jeszcze 🙂

10-11 czerwca 2017 – Targi Mother & Baby Warszawa 2016 – Akademia Pawła Zawitkowskiego

W tych dniach znów dołączyliśmy do szalenie pozytywnej ekipy Akademii Pawła Zawitkowskiego i budowaliśmy z Incastro razem z dużymi i małymi gośćmi odwiedzającymi Akademię. Zdjęcia dostępne na Facebooku.

19 maja 2017 – Ewa Wojtan z mojedziecikreatywnie.pl ambasadorem marki Incastro w Polsce!

Ewa to głowa kipiąca pomysłami na rozwijające zabawy dla dzieci. To autorytet dla nauczycieli i rodziców. Na samym Facebooku zgromadziła wokół siebie ponad 150 000 fanów. Każdy jej post to pomysł na fajną i wartościową zabawę. Jesteśmy bardzo dumni, że klocki Incastro spodobały się jej i jej dzieciom aż do tego stopnia, że została naszym ambasadorem. Taki sposób docenienia produktu przez tej rangi eksperta jest dla nas bezcenne. Z tej okazji na opakowaniach klocków pojawi się specjalny znak „Polecane przez Mojedziecikreatywnie.pl”.

20 marca 2017 – II Ogólnopolski Kongres Terapeutów Integracji Sensorycznej

20 marca 2017 zaprezentowaliśmy klocki Incastro gronu ponad 700 terapeutów i nauczycieli, którzy przybyli na kongres do Warszawy. Wykład pt.: „Klocki Incastro w terapii SI – kreatywna zabawa i harmonia działania zmysłów” poprowadziła Pani Magdalena Dulęba-Basior – psycholog dziecięcy, terapeuta SI. Pani Magda prowadzi „Centrum Promyk” w Warszawie.

3 lutego 2017 – Incastro Zabawką Roku 2016 według czytelników Zabawkator.pl

Konkurs „Zabawka Roku” organizowany przez Zabawkator.pl (pierwszy polski blog o zabawkach) jest dla nas bardzo ważny z powodu jury konkursu, którego członkami są czytelnicy bloga czyli głównie rodzice. To ich opinia jest dla nas najważniejsza. Klocki Incastro zostały odznaczone tytułem Zabawki Roku 2016! Ogromnie cieszymy się z tego odznaczenia i dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na Incastro :). Fajnie, że tyle osób w Polsce zauważyło już jak super rozwijającą zabawką są te klocki.

1 sierpnia 2016 – Klocki Incastro w finale konkursu „Dobry Wzór 2016”!

Konkurs „Dobry Wzór” organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. W wyniku monitoringu do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Więcej o konkursie: iwp.com.pl.

18-19 czerwca 2016 – Targi Mother & Baby Warszawa 2016 – Akademia Pawła Zawitkowskiego

W dniach 18-19 czerwca 2016 znów można było nas znaleźć w strefie zabawy Akademii Pawła Zawitkowskiego na warszawskim Torze Służewieckim. Zabawa była świetna, a ilość pomysłów dzieci na to co jeszcze można zbudować z naszych klocków… nieskończona :). Dzięki serdeczne wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Zdjęcia dostępne na facebook’u

7-8 maja 2016 – Targi Mother & Baby Wrocław 2016 – Akademia Pawła Zawitkowskiego

W dniach 7-8 maja 2016 z klocków Incastro budowaliśmy w Hali Stulecia we Wrocławiu w strefie zabawy Akademii Pawła Zawitkowskiego. Choć targi Mother & Baby skierowane są głównie do rodziców dopiero spodziewających się dziecka i rodziców małych dzieci, chętnych do budowania było i tak sporo. Nasze animatorki były cały czas pochłonięte zabawą z dziećmi. Powstawały naprawdę imponujące budowle. Przekonaliśmy się, że wyobraźnia zarówno dzieci jak i dorosłych Wrocławian jest godna podziwu :). Dziękujemy wszystkim osobom, które budowały razem z nami! Zdjęcia z targów dostępne na facebook’u